Barcode: 0021130285792
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 32.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 7.1 g |
| of which sugars | 5.0 g |
| Fiber | 1.4 g |
| Proteins | 0.7 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Red grapefruit, water, citric acid, preservatives (potassium sorbate, sodium benzoate), ascorbic acid (vitamin c), cellulose, sorbitol, natural grapefruit flavor, sucralose.
Additives
e202
e211
e330
e420
e460
e955
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Walnuts
Diamond of California
A NOVA 1
Non Dairy
Ben & Jerry's
D NOVA 4
Brussels Sprouts
Trader Joe's
A NOVA 1
Almemdras
Diamond
A NOVA 1
Potato Chips Plain
E NOVA 3
Pecan Pie Crust
Diamond
E NOVA 4
Pecan Halves
Diamond of California
A NOVA 1
Preserves
Harvit
C NOVA 4
Whole Almonds
Diamond of california
A NOVA 1
Furlani five cheese garlic bread
Furlani
D NOVA 4
Sweet Maple Walnuts
Diamond
E NOVA 4
Milk & Cookies Non Dairy frozen dessert
Ben & Jerry's
D NOVA 4