Barcode: 3838945513838
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 49.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 12.1 g |
| of which sugars | 11.3 g |
| Fiber | 0.4 g |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Water, apricot puree, sugar, glucose-fructose syrup, acid (citric acid), antioxidant (ascorbic acid) and flavour.
Additives
e300
e330
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Casa lindo, costa rican gourmet ground coffee with b vitamin complex
Casa Lindo
C NOVA 1
Boemboe babi ketjap
Samasaya Toko
NOVA 4
roasted and salted mixed nuts
NOVA 3
Chickpeas in water
Sainsbury's
A NOVA 1
Pain de seigle
BioFournil
B NOVA 4
Riced cauliflower stir fry
Trader Joe's
A NOVA 4
Casa lindo, gourmet ground coffee
Casa Lindo
C NOVA 1
Almonds
D NOVA 4
Colines 100% Integrales
Carrefour
C NOVA 3
Haricots beurre extra-fins-nature
A NOVA 1
Ultimate muesli
Rude Health
A NOVA 1
Seedless blackberry spreadable fruit
C NOVA 4