Barcode: 4042600235488
Fruit drink multivitamin
by Christinen
Nutri-Score
D
Processing
NOVA 4
Categories
Available in
germany
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 32.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 7.6 g |
| of which sugars | 7.6 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Natürliches Mineralwasser, Orangensaft* (8,6%), Zucker, Zitronensaft* (5,5%), Apfel - saft* (0,5%), Ananassaft* (0,1%), Passionsfruchtsaft*, Bimensaft Nektarinensaft*, Guaven-, Mango-, Bananen-, Papayamark, natürliches Aroma, Antioxidationsmittel Ascorbinsäure, Vitaminmischung: Niacin, Vitamin E, Beta-Carotin, Panto - thensäure, Vitamin B6, Vitamin B1, Folsäure, Biotin und Vitamin B12, Süßungsmittel Steviolglykoside, Stabilisator Johannisbrotkernmehl, *aus Fruchtsaftkonzentraten
Additives
e300
Related Products in Beverages And Beverages Preparations
Orgain Grass Fed Protein; Vanilla Bean
Orgain
NOVA 4
organic nutrition plant protein shake vanilla bean flavored
Orgain
B NOVA 4
aloe vera drink
VISVITA
E NOVA 4
Aloe Vera Drink with Coconut
NOVA 4
Kids protein
Orgain
C NOVA 4
Organic Ginger-Lemon Kombucha
Health-Ade
C NOVA 3
Bold & Spicy Bloody Mary Mix
Charleston
NOVA 4
Natural unsweetened plant based protein powder
NOVA 4
jus de citron
Everyday
NOVA 3
Liquid Hydration
Liquid I.V.
NOVA 4
Traditional Bloody Mary Mix, Traditional
Arty's
NOVA 4
Fruit Summer Salute Patriot Punch, Fruit Punch
E NOVA 4