Barcode: 3564706641099
Fruit du verger
by Jafaden
Nutri-Score
C
Processing
NOVA 1
Labels
no added sugar
nutriscore
nutriscore grade c
Categories
Available in
france
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 40.0 kcal |
| Fat | 0.5 g |
| of which saturated | 0.1 g |
| Carbohydrates | 9.9 g |
| of which sugars | 9.9 g |
| Fiber | 0.5 g |
| Proteins | 0.5 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Jus de raisin blanc à base de concentré 31%, jus de pomme à base de concentré 25%, eau, purée de pomme 12,5%, purée de poire 12,5%, antioxydant : acide ascorbique.
Additives
e300
Related Products in Beverages And Beverages Preparations
Cola
Pepsi
E NOVA 4
Diet Pepsi Cola 2 Liter Plastic Bottle
Pepsi
C NOVA 4
Mtn Dew Soda 2 Liter Plastic Bottle
Mtn Dew
E NOVA 4
Diet Pepsi Cola 12 Fluid Ounce Aluminum Can
Pepsi
C NOVA 4
Diet Sierra Mist 12 Fluid Ounce Aluminum Can-Ia
Sierra Mist
C NOVA 4
Diet Pepsi Cola 8 Fluid Ounce Aluminum Can
Pepsi
C NOVA 4
Pepsi Cola
Pepsi
E NOVA 4
Diet Mtn Dew Soda 12 Fluid Ounce Aluminum Can
Mtn Dew
C NOVA 4
Caffeine Free Diet Cola
Diet pepsi
C NOVA 4
Brisk Lemonade Juice Drink 12 Fluid Ounce Can
Brisk
E NOVA 4
Sierra Mist, Lemon-Lime Soda, Lemon-Lime, Lemon-Lime
Sierra mist
C NOVA 4
Mountain Dew Code Red Soda 12 Fluid Ounce Aluminum Can
Mtn Dew
E NOVA 4