Barcode: 8414807520074
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 33.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 7.6 g |
| of which sugars | 7.2 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 0.4 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Agua, zumos de frutas (15%) (piña, mango y manzana) parcialmente a partir de concentrado, leche desnatada (10%), azúcar, estabilizador: pectina, acidulante (ácido cítrico), aromas, provitamina A, edulcorante: sucralosa y vitaminas A, C y E, |
Allergens
milk
Additives
e330
e440
e955
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Enriched Macaroni Product
Harris-Teeter Inc.
A NOVA 1
Kettle cooked jalapeño potato chips
Harris Teeter
E NOVA 4
Maraschino cherries
C NOVA 4
Butter flavored crescent rolls, butter
E NOVA 4
Peanut Butter Granola Clusters
Harris Teeter
C NOVA 3
Diced Mangos
Harris Teeter
B NOVA 4
Enriched Bran Flakes
Harris Teeter
D NOVA 3
Crunchy Peanut Butter
Harris Teeter
C NOVA 4
Whole Grain Old Fashioned Oats
Harris Teeter
NOVA 1
Harris teeter, h.t. traders, fusilli, enriched macroni product
Harris Teeter
A NOVA 1
1 Minute Quick Oats
Harris Teeter
A NOVA 1
Radiatore Made From 100% Semolina
Harris-Teeter Inc.
A NOVA 1