Barcode: 7793360812101
Frutilla
Nutri-Score
C
Processing
NOVA 4
Labels
no gluten
sin tacc
Categories
Available in
argentina, bolivia, chile, paraguay, peru, uruguay, venezuela
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 148.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 36.0 g |
| of which sugars | 32.0 g |
| Fiber | 2.0 g |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 0.1 g |
Ingredients
Frutillas, azúcar, agua, gelificante (pectina), acidulante (ácido cítrico), espesante (goma xántica), colorante (carmín (INS 120)), conservadores (benzoato de sodio, sorbato de potasio), antiespumante (INS 900).
Additives
e120
e202
e211
e330
e440
e900
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Maple Cinnamon Cheerios Hearty Nut Medley
General Mills
B NOVA 4 Eco-Score D
Soja Geschnetzeltes
KoRo
A NOVA 1
Fettucine
Anna's Best
A
Split Sub Rolls
Calise Bakery
C NOVA 4
Sourdough Levain
La Baguetterie
A NOVA 3 Eco-Score A
Walnut Chopped
Great Value
NOVA 1 Eco-Score E
Cacao & Cashew Butter Crunch Granola
bear naked
D NOVA 4 Eco-Score C
Pufuleti
Gusto
E NOVA 3 Eco-Score B
Mangostücke XXL
Aldi,All Seasons,Jütro
A NOVA 1
Organic Quinoa Flakes
Ancient Harvest
A NOVA 1 Eco-Score C
Plain naan
Sainsbury's, By Sainsbury's
E NOVA 4
Oats & Honey Granola
Great Value
C NOVA 3 Eco-Score C