Barcode: 0075199028302
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 281.7 kcal |
| Fat | 2.8 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 50.7 g |
| of which sugars | 1.4 g |
| Fiber | 1.4 g |
| Proteins | 9.9 g |
| Salt | 1.3 g |
Ingredients
Enriched flour (wheat flour unbleached, malted barley flour, niacin, reduced iron, thiamine mononitrate, riboflavin, folic acid), water, contains 2% or less of: calcium sulfate, datem, ascorbic acid, enzymes, azodicarbonamide, l-cysteine, calcium propionate (to retain freshness), distilled monoglycerides (all vegetable origin), salt, soybean oil, sugar, wheat gluten, yeast, corn meal.
Allergens
gluten
soybeans
Additives
e282
e472e
e927
e927a
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Farine Châtaigne Bio
Kazidomi
C NOVA 1
Farine de Sarrasin T130
Kazidomi
A
Paradise Cove, Coconut Water With Pulp
Maui And Sons International
B
Pure Coconut Water
Maui And Sons International
B NOVA 1
Coconut water
Maui And Sons International
B
Raps Speiseöl
Meiwies
B NOVA 2
Psyllium powder
Kazidomi
NOVA 4
natives Olivenöl extra - Bio
Olivenölbande
B NOVA 2
Roasted White Almond Butter
Kazidomi
A
Farine Pois Chiche Bio
Kazidomi
A NOVA 1
Farine de Blé T150
Kazidomi
A NOVA 1
Farine Blé Complète T150
Kazidomi
A