Barcode: 3041091718051
Frutos Variados
Processing
NOVA 1
Environment
Eco-Score A
Labels
no preservatives
green dot
no added sugar
no colorings
no dyes or preservatives
ecoponto amarelo
ecoponto azul
Categories
Available in
portugal
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 54.0 kcal |
| Fat | 0.2 g |
| of which saturated | 0.1 g |
| Carbohydrates | 11.5 g |
| of which sugars | 9.9 g |
| Fiber | 2.0 g |
| Proteins | 0.5 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Maçã 56%, pera 17,5%, alperce 13,5%, banana 13%, ácido ascórbico (vitamina C), sumo concentrado de limão.
Allergens
banana
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Jus d'orange
Britvic
C NOVA 1
Haimisha Pickled Cucumbers
Mrs Elswood
B NOVA 4
Tango Orange
Britvic
D NOVA 4
Spargelspitzen
Delta
B NOVA 3
jasons sourdough seeded protein
jasons
A
Sandwich Sliced Gherkins
Mrs Elswood
B NOVA 4
tomato puree
Epicure
B NOVA 3
Sweet potato falafel veggie box
Boots Nutritious
A NOVA 4
Sweet and salty trail mix
Traveler’s Best
E NOVA 4
Salted Pistachios
C NOVA 3
Pickled Cucumber Spears with Dill
Mrs Elswood
NOVA 4
Whole sweet cucumbers, pickled
Mrs Elswood
C NOVA 4