Barcode: 8051490806575
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 630.0 kcal |
| Fat | 55.3 g |
| of which saturated | 4.6 g |
| Carbohydrates | 4.6 g |
| of which sugars | 3.7 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 22.0 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Mandorle sgusciate (30%), Nocciole sgusciate (26%), noci sgusciate (20%), Anacardio dolce (Vietnam)
Allergens
nuts
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Everything Bagels
Giant Eagle
C NOVA 4
Strawberry Fig Fruit Preserves, Strawberry Fig
Market district
D NOVA 4
Steam in bag asparagus spears
A NOVA 1
Garlic hummus
Giant eagle
B NOVA 4
Buffalo Hummus
Market District
C NOVA 4
Homestyle Flavored Buttery Mashed Potatoes, Homestyle
Giant eagle
E NOVA 4
Sliced au gratin potatoes
E NOVA 4
English Muffins
Giant Eagle
C NOVA 4
Giant Eagle Original Hummus
Giant Eagle
C NOVA 3
White Shoepeg Whole Kernel Corn
Giant eagle
C NOVA 3
Organic cut leaf spinach
A NOVA 1
All natural peas & carrots
Giant Eagle
A NOVA 1