Barcode: 8000340473443
Frutti del bosco
Nutri-Score
C
Processing
NOVA 4
Labels
no gluten
no added sugar
Categories
Available in
france, italy
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 33.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 8.0 g |
| of which sugars | 6.4 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Frutta 65% (succo di mela da concentrato AS am dua rossa da concentrato 18%, puree e succhi di frutti di bosco bocetrato 12,75% (fragola, ribes nero, lampone, mirtillo)), acqua, tab d carota nera e ribes nero, aromi naturali. SENZA GLUTINE
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
spaghetti sauce cream rose
Chef Cares Brand
C NOVA 4
Coffee mate coffee creamer
NESTLE
NOVA 4
LAIT DE COCO BIOLOGIQUE
Cha's Organics
C NOVA 1 Eco-Score A
Pasta
Columbia
A NOVA 1
Tangy Original Orange Flavored Citrus Punch
Sunny D
E NOVA 4 Eco-Score E
Gourmet coffee creamer caramel macchiato
International Delight, Dean Foods Company
E NOVA 4
Instant Oats Banana And Honey
Quaker
D Eco-Score B
Bananas & Cream Instant Oatmeal
Quaker
D NOVA 4 Eco-Score D
almondmilk
Blue Diamond Almonds
C NOVA 4 Eco-Score B
Carmel Macchiato CREAMER
Starbucks
E NOVA 4
Sourdough
Parisian Star
NOVA 3
Korean Hot Chilli Vegetarian Noodle
นิสชิน, Nissin
NOVA 4 Eco-Score C