Barcode: 0026700157394
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 857.0 kcal |
| Fat | 100.0 g |
| of which saturated | 14.3 g |
| Carbohydrates | 0.0 g |
| of which sugars | — |
| Fiber | — |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Soybean oil, peanut oil, tbhq and citric acid, added to protect flavor, dimethylpolysiloxane, an anti-foaming agent added.
Additives
e319
e330
e900
e900a
Recipes with Similar Ingredients
Sweet-And-Sour Chicken
8 ingredients
Forgotten Chicken
5 ingredients
Cajun Chicken Creole
8 ingredients
Chicken Parmesan
9 ingredients
Bill'S Chicken Salad
11 ingredients
Mary'S Chicken Cacciatori
7 ingredients
Chicken And Rice
8 ingredients
Oven-Fried Chicken
6 ingredients
Crock-Pot Chicken
11 ingredients
Chicken Cacciatore
10 ingredients
Arroz Con Pollo(Chicken With Rice)
9 ingredients
"I Can'T Cook" Chicken
3 ingredients
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Tomates séchées
Florelli
D NOVA 3
Coeurs d'artichauts grillés
Florelli
C NOVA 3
Tomates séchées
Pernici
D NOVA 1
Double concentré de tomate
Belfiori
B NOVA 3
Tagliatelle trois couleurs
Ital Passion, Mariella Berro
B NOVA 1
Tagliatelle aux œufs
Ital Passion, Mariella Berro
A NOVA 1
Mélange de légumes grilles
Flarelli
C NOVA 3
Aubergines grillées
Florelli
NOVA 3
Farine de pois chiches
Via Antica
A
Coeurs d'artichauts à la paysanne
Florelli
C NOVA 4
Limonade pur sucre Pomme Rhubarbe
P'tit Quinquin
E NOVA 4
Poivrons Grillés
Florelli
C NOVA 3