Barcode: 0795847148410
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 17.0 kcal |
| Fat | 0.5 g |
| of which saturated | 0.1 g |
| Carbohydrates | 1.7 g |
| of which sugars | 1.0 g |
| Fiber | 1.1 g |
| Proteins | 0.8 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Natural Flavouring, Acid (Citric Acid), Sweetener (Steviol glycosides from Stevia), Flaxseed Powder, Spinach Powder, Apple Powder, Apple Fibre Powder, Alfalfa Powder, Broccoli Powder, Spirulina Powder, Wheatgrass Powder, Kale Powder, Organic Chlorella Powder, KSM-66 Organic Ashwagandha Powder (12:1), Barley Grass powder, Lucuma Powder, Moringa Leaf Powder, Green Tea (Camellia Sinensis) Extract (25:1), Pineapple Fruit Powder (Dried Pineapple Fruit), Red Beetroot Powder, Fennel Seed Extract (24:1), Maca Powder, Actazin® Standardised Green Kiwi Fruit Powder, Livaux Gold Kiwi Fruit Powder.
Additives
e330
e960a
Related Products in Beverages And Beverages Preparations
Coconut Water
Bestropics
B NOVA 1
Nano Drinkable Yogurt - Strawberry
iÖGO
D NOVA 4
Chocolate en polvo granulado
Don gustavo
NOVA 4
The Summer Edition Energy Drink
Red Bull
E NOVA 4
Chocolat en poudre
Great Value
NOVA 4
Juneberry Energy Drink
Red Bull
E NOVA 4
Greenhouse Organic Almond Milk
Greenhouse
B NOVA 3
Carbonated natural spring water
Our finest
A
Olé Mocktails
Olé Cocktail Co.
B NOVA 4
Tisane mélange de menthe
Notre Excellence
Ïogo nanö
iÖGO
NOVA 4
Sugarfree Apricot-Strawberry Energy Drink
Red Bull
C NOVA 4