Barcode: 0041420025358
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 464.0 kcal |
| Fat | 17.9 g |
| of which saturated | 10.7 g |
| Carbohydrates | 75.0 g |
| of which sugars | 67.9 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 0.9 g |
Ingredients
Sugar, butter, glucose syrup, whole milk powder, invert sugar syrup, salt, soy lecithin (an emulsifier), natural vanilla flavoring.
Allergens
milk
Additives
e322
e322i
Related Products in Snacks
Nimm2 Lolly
Storck
NOVA 4 Eco-Score C
Caramelised popcorn seasoned with sea salt
Proper
C NOVA 4 Eco-Score B
Soul Bar
Wild Soul Bar
D NOVA 3
4 Cherry, Choc & Coconut Porridge Oat Bar
Stoats
D NOVA 4
čoko piškoty meruňkové
figaro,mondelez
E NOVA 4 Eco-Score D
Haribo Miami Fizz
Haribo
NOVA 4 Eco-Score B
Halloween Scary Mix
Lidl
Eco-Score B
Malt Peanut Butter Sandwich Crackers
Lance
D NOVA 4
Frutas de Aragón
Caro
E NOVA 4
Crunchy Protein Bar - Schokoladengeschmack
Lidl
NOVA 4
Banaan speltpannenkoek
Albert Heijn
NOVA 4
Chocolate Mountain Cookies
Griesson
E NOVA 4 Eco-Score D