Barcode: 0011110570307
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 147.1 kcal |
| Fat | 1.1 g |
| of which saturated | 0.7 g |
| Carbohydrates | 30.9 g |
| of which sugars | 20.6 g |
| Fiber | 0.7 g |
| Proteins | 4.4 g |
| Salt | 0.3 g |
Ingredients
water, milk, corn syrup, buttermilk, nonfat dry milk, high fructose corn syrup, sugar, whey, cocoa processed with alkali, cellulose gel, guar gum, cellulose gum, mono - and diglycerides, locust bean gum, salt, natural and artificial flavor, polysorbate 80, carrageenan. contains: milk.
Additives
e407
e410
e412
e433
e466
e471
Recipes with Similar Ingredients
Oh My Arctic Char!
9 ingredients
Smoked Fish Spread
12 ingredients
Potato-Crusted Salmon
8 ingredients
Salmon And Asparagus Pasta
10 ingredients
Hot Smoked Arctic Char From Nunavut
5 ingredients
Arctic Char Gravlaks With Cucumber Jelly
11 ingredients
Salt-Baked Salmon With Citrus And Herbs
21 ingredients
Cedar-Planked Char With Wood-Grilled Onions
9 ingredients
Honey Digon Char
9 ingredients
Cured Arctic Char
14 ingredients
Arctic Char Gravlax With White Grapefruit
10 ingredients
Scallion Crusted Artic Char
3 ingredients
Related Products
Panera Bread, Low Fat All Natural Chicken Noodle Soup, Bread Bowl
Panera Bread
E
Golden Corral, Steamed Broccoli
Golden Corral
A
Olive Garden, Five Cheese Marinara Dipping Sauce, For Breadsticks
Olive Garden
D
TGI Friday's, Strawberry Lemonade Slush, Kids
TGI Friday's
E
Tim Hortons, Frozen Vanilla & Cream, Small
Tim Hortons
C
Panda Express, Sierra Mist, Small
Panda Express
B
Olivastra seggianese
Franci
Long John Silver's, Pepsi, Medium, 32 Fl Oz
Long John Silver's
B
PF Chang's, Changs Chicken Lettuce Wraps
PF Chang's
E
Sonic, Powerade Mountain Blast, Wacky Pack
Sonic
E