Barcode: 8004263660638
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 276.0 kcal |
| Fat | 2.2 g |
| of which saturated | 0.8 g |
| Carbohydrates | 51.0 g |
| of which sugars | 1.0 g |
| Fiber | 2.3 g |
| Proteins | 12.0 g |
| Salt | 0.1 g |
Ingredients
Farina di grano tenero, semola di grano duro, uova (min. 195 sul totale), acqua
Allergens
eggs
gluten
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Zesty ranch vegan organic croutons, zesty ranch
D NOVA 4
Tenderstem Broccoli, Fine Beans & Runner Beans
M&S Food
A
Garlic parmezen vegan organic croutons, garlic parmezen
E NOVA 4
TENDERSTEM® BROCCOLI FINE BEANS, CARROTS & BABY CORN
M&S Eat Well
A NOVA 1
Mango
M&S
D NOVA 3
Premium fruit pectin
Sure-Jell
A NOVA 4
Mixed nuts
By sainsbury's
D NOVA 3
Unsalted Mixed Nuts
By sainsbury's
D NOVA 1
Savory onion organic croutons for soup & salad
E NOVA 4
Cashewmilk plant-based beverage & creamer powder
D NOVA 4
Organic Mashed Potatoes
Edward & Sons
C NOVA 3
Smoky BBQ Flavour Coated Peanuts
By sainsbury's
C NOVA 4