Barcode: 0077890440902
FYFGA Red Raspberry Preserves
by Wegmans
Nutri-Score
D
Processing
NOVA 4
Categories
Available in
united states
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 250.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 65.0 g |
| of which sugars | 65.0 g |
| Fiber | 2.5 g |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Sugar, red raspberries, lemon juice concentrate, pectin.
Additives
e440
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Minifalafel ceci e spinaci
Kioene
A NOVA 4
Melanzane Tomato & Eggplant Pasta Sauce
Tenuta Fragassi
NOVA 3
Kioene burger agli spinaci
Kioene, Kiogene
C
Tomato sauce
Tenuta Fragassi
C NOVA 3
spalmabile vegetale
Kioene
D NOVA 4
Olio extra vergine di oliva
Tenuta Fragassi
B
Olio Extra Vergine di Oliva
Tenuta Fragassi
B NOVA 4
Cotoletta veg
Kioene
C NOVA 4
Nuggets sfiziosi
Kioene
B NOVA 4
Huile d'olive
Olio Sarullo
B
Mediterrananea Style Pasta Sauce
Tenuta Fragassi
B NOVA 3
Burger ai ceci
Kioene
B NOVA 4