Barcode: 54031708
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 28.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 6.8 g |
| of which sugars | 6.8 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Wasser, Orangensaft aus Orangensaftkonzentrat (30%), Zucker, Kohlensäure, Säuerungsmittel Citronensäure, Konservierungsstoff Kaliumsorbat und Natriumbenzoat, Anti - oxidationsmittel Ascorbinsäure, Aroma.
Additives
e202
e211
e290
e330
Related Products in Beverages And Beverages Preparations
Orange Flavored Italian Sparkling Beverage With Orange Juice From Concentrate, Orange
Signature select
C NOVA 4
Blackberry Sparkling Water, Blackberry
B NOVA 4
Apple Flavored Sparkling Water Beverage, Apple
Signature select
B NOVA 4
Blood Orange Flavored Italian Sparkling Beverage With Blood Orange Juice From Concentrate, Blood Orange
NOVA 4
Homestyle some pulp 100% pure orange juice from concentrate
C NOVA 1
Lime Flavored Sparkling Italian Mineral Water, Lime
Signature select
B NOVA 4
100% Orange Juice Frozen Concentrate
Signature Select
E NOVA 1
Collins mix
NOVA 4
Purified Drinking Water
Refreshe, Safeway Inc., Signature Select
B NOVA 1
100% Juice Cherry Pomegranate Elderberry
Signature Select
E NOVA 4
Peach Flavored Sparkling Water Beverage, Peach
Signature select
B NOVA 4
Fesche Fini Bio Rooibostee
Bioteaque
NOVA 4