Barcode: 7611654706731
Giandino Lait
by Coop
Nutri-Score
E
Processing
NOVA 4
Labels
fair trade
fairtrade international
made in swiss
max havelaar
Categories
Available in
switzerland
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 600.0 kcal |
| Fat | 43.0 g |
| of which saturated | 22.0 g |
| Carbohydrates | 46.0 g |
| of which sugars | 40.0 g |
| Fiber | 2.5 g |
| Proteins | 7.0 g |
| Salt | 0.1 g |
Ingredients
Sucre, beurre de cacao, cacao en pâte, _amandes_ 9%, _lait_ entier en poudre, graisse de palme, _lait_ écrémé en poudre, _noisettes_, _beurre_ fondu, émulsifiant (E 322 de _soja_), arôme naturel
Allergens
milk
nuts
soybeans
Additives
e322
Related Products in Snacks
French burnt peanuts
E NOVA 4
Airheads candy
E NOVA 4
Sour fruit slices candy
E NOVA 4
Mini marshmallows
D NOVA 4
Energy mix
Schnucks
D NOVA 4
Cherry slices
E NOVA 4
Signature Potato Salad, Signature Potato
Schnucks
C NOVA 4
Marshmallows
E NOVA 4
Peach rings candy
D NOVA 4
Juju fish candy
E NOVA 4
Almonds, Peanuts, Pistachios, Pecans, Walnuts And Filberts
Schnucks
C NOVA 3
Jelly beans candy
E NOVA 4