Barcode: 0876941004946
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 329.0 kcal |
| Fat | 28.8 g |
| of which saturated | 6.9 g |
| Carbohydrates | 1.4 g |
| of which sugars | 0.0 g |
| Fiber | 1.4 g |
| Proteins | 17.8 g |
| Salt | 0.4 g |
Ingredients
Cephalopod tentacles, sunflower oil, salt
Related Products in Seafood
Wild caught mahi mahi fillets
A
Chunk light tuna in vegetable oil
A NOVA 3
Chunk light tuna in water
Food Club
A NOVA 3
Shell-on raw shrimp
A NOVA 3
Solid white fancy albacore tuna in water
A NOVA 4
Fish fillets crunchy breaded
C NOVA 4
All Natural Alaska Wild Cot Fillets
Topco
A NOVA 1
Wild caught swordfish steaks
Full Circle, Topco
A NOVA 1
Peeled raw shrimp
A NOVA 3
Wild Caught Alaskan Halibut Fillets
Full Circle Market
A NOVA 1
Wild caught yellowfin tuna steaks, yellowfin tuna
Full Circle Market
A NOVA 1
Crunchy breaded fish sticks, crunchy breaded
C NOVA 4