Barcode: 0688267174896
Giant, ruby red soda, grapefruit
by Giant
Nutri-Score
E
Processing
NOVA 4
Categories
Available in
united states
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 39.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | — |
| Carbohydrates | 9.9 g |
| of which sugars | 9.6 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Sparkling water, cane sugar, orange juice concentrate citric acid, natural flavor, fruit juice (color), vegetable juice (color).
Additives
e330
Related Products in Beverages
monster
monster energie
NOVA 4
Desperados
Desperados
NOVA 4
HiPRO saveur Mangue
Danone
C NOVA 4
Boisson concentrée aux myrtilles - Dryck blåbär
Ikea
E NOVA 3
Classic chocolate 100% whey isolate protein powder
E NOVA 4
Pulco citron à diluer
Pulco
NOVA 1
Actimel
Danine
C NOVA 4
tropico
tropico
NOVA 4
colacao 0% azúcar
NOVA 4
Irn bru xtra
C NOVA 4
Melone-Limette
hermann
NOVA 4
chocolatada ilolay
ilolay
E NOVA 4