Barcode: 0688267158070
Giant, soft margarine
by Giant
Nutri-Score
D
Processing
NOVA 4
Categories
Available in
united states
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 714.0 kcal |
| Fat | 78.6 g |
| of which saturated | 21.4 g |
| Carbohydrates | 0.0 g |
| of which sugars | 0.0 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 1.9 g |
Ingredients
Vegetable oil blend (soybean oil, palm oil, palm kernel oil), water, salt, whey, soybean lecithin, vegetable mono and diglycerides, potassium sorbate and citric acid (preservatives), natural butter flavor, beta carotene (color), vitamin a palmitate added.
Additives
e160a
e160ai
e202
e322
e322i
e330
e471
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Maïs Crisps
Boni Selection, Boni
D NOVA 4 Eco-Score A
Kikärter
Eldorado
A NOVA 3 Eco-Score A
Reiswaffeln Vollmilch
REWE Bio
E Eco-Score A
Laugenbrezel
REWE Beste Wahl
C NOVA 4
Grano saraceno
БУК ПАК
B Eco-Score A
Passierte Tomaten
Alnatura
A NOVA 1
Bords Eve Slightly Salted
Bords Eve
D NOVA 4 Eco-Score C
Toster Tarts
Mike Mitchell's, Penny
E NOVA 4 Eco-Score B
Confitura de fresa
Bonne Maman,Andros
D NOVA 4 Eco-Score C
MULTI-SEED FLATBREAD THINS
Rivercote
C NOVA 3
Ensalada 4 estaciones
Hacendado,Primaflor
NOVA 3
Potato Paratha (Spicy)
Al Islami
C NOVA 4