Barcode: 5400141419795
Maïs Crisps
Labels
vegetarian
vegan
nutriscore
nutriscore grade d
rainforest alliance
Categories
Available in
belgium
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 472.0 kcal |
| Fat | 17.0 g |
| of which saturated | 6.8 g |
| Carbohydrates | 74.0 g |
| of which sugars | 24.0 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 6.1 g |
| Salt | 0.2 g |
Ingredients
Ingrédients NL MAÏSWAFELS GEVULD MET HAZELNOOTPASTA 52,9% maïs, 45 % hazelnootpasta (suiker, palmvet, 10% HAZELNOTEN, rijststrooppoeder, 6,3 % magere - cacaopoeder', aroma), zout. KAN SPOREN VAN MELK EN SESAM BEVATTEN. 1 Rainforest Alliance gecertificeerd. www.ra.org FR GALETTES DE MAÏS FOURRÉES DE PÂTE AUX NOISETTES - 52,9 % maïs, 45 % pâte aux noisettes (sucre, graisse de palme, 10 % NOISETTE, sirop de riz en poudre, 6,3 % cacao maigre en poudre¹, arôme), sel. PEUT CONTENIR DES TRACES DE LAIT ET DE SÉSAME. 1 Certifié Rainforest Alliance. www.ra.org Comiddelde voedingowoorde
Allergens
milk
nuts
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Pinda & pretzel mix
Alesto
E NOVA 4
Carrot and parsnip mash
Lidl, Chef Select
A NOVA 3
Aurinkosalaatti
Lidl, Chef Select
C NOVA 4
Whole-wheat tortilla wraps
Tastino
A NOVA 4
Jus anansmas orange concombre kiwi
Lidl
Kokos Yoghurt Ongezoet
Vemondo,Lidl
C NOVA 4
Witte tarwe tortilla's
Tastino
B NOVA 4
chef select you HUMMUS pikant piquant
Chef Select
C NOVA 4
Bonenspread
Lidl
A NOVA 3
Smoothie
Chef Select, Lidl
C NOVA 3
Hummus zongedroogde tomaten
Lidl
C NOVA 3
Natural tortila wraps
Lidl
C NOVA 4