Barcode: 0034000199464
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 515.2 kcal |
| Fat | 30.3 g |
| of which saturated | 18.2 g |
| Carbohydrates | 57.6 g |
| of which sugars | 54.5 g |
| Fiber | 3.0 g |
| Proteins | 9.1 g |
| Salt | 0.4 g |
Ingredients
milk chocolate (sugar, skim milk, cocoa butter, chocolate, milk fat, lecithin soy), pgpr, natural flavor), sugar, almonds, vegetable oil (palm oil, sunflower oil), dairy butter (wilk), salt, lecithin (soy), chocolate. od contains: almonds, milk, scy. the hershey company hershey, pa 17033-0815, u.s.a. 701-19946-
Allergens
soybeans
Additives
e322
e322i
e476
Recipes with Similar Ingredients
Related Products
Protein bar
Premier Protein
E NOVA 4
Chocolate Mint High Protein Shake
Premier Protein
NOVA 4
Double chocolate crunch bars, chocolate
Premier Protein
D NOVA 4
Lemon Bar
Premier Protein
NOVA 4
4 whole wheat pita
C NOVA 3
Chocolate Plus Fiber
Premier Protein
NOVA 4
improve noni juice
improva
Winter Mint Chocolate
Premier Protein
NOVA 4
Cinnamon raisins bagels
C NOVA 4
High Protein Bar
Premier Protein
D NOVA 4