Barcode: 54008335
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 33.0 kcal |
| Fat | 0.1 g |
| of which saturated | 0.1 g |
| Carbohydrates | 7.9 g |
| of which sugars | 7.9 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 0.1 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
eau pétillante, sucre, acidifiants : acide citrique, citrate de sodium, colorant : e150d, arôme naturel d'agrume et de gingembre avec autres arôme naturel
Additives
e150d
e330
e331
Related Products in Beverages And Beverages Preparations
Olympic plain Yogurt 2%
Olympic
B NOVA 3
Kefir
Olympic
B
IRN-BRU
IRN-BRU
D NOVA 4
A&W Root Beer
A&W
E NOVA 4
juice
Minute Maid
NOVA 4
Raspberry Iced tea - Gold peak
Gold Peak
NOVA 4
Root Beer
A&W
E NOVA 4
Strawberry Lemonade
Minute Maid
C NOVA 4
Lait écrémé en poudre instantané
Carnation
NOVA 3
Orange juice, Pulp-free
Simply Orange
C NOVA 1
Panera Bread, Panera Decaf Coffee, Small
Panera Bread
B
Jalapeño Limeade
Trader Joe's
E NOVA 4