Barcode: 0629025350077
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 43.0 kcal |
| Fat | 1.1 g |
| of which saturated | 0.4 g |
| Carbohydrates | 6.5 g |
| of which sugars | 5.4 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 2.2 g |
| Salt | — |
Ingredients
Skim milkt, Water, Sugar, Cream, Natural flavour, Modified corn starch, Concentrated lemon juice, Active bacterial culture, Vitamin A palmitate, Vitamin D3, Milk, Lait écrémét, Eau, Sucre, Crème, Arôme naturel, Amidon de maïs modifié, Jus de citron concentré, Culture bactérienne active, Palmitate de vitamine A, Vitamine D3, Lait
Recipes with Similar Ingredients
Gorkhali Stuffed Naan
20 ingredients
Traditional Poke
22 ingredients
Aunt Nan'S Mustard For Ham
9 ingredients
Ogo (Seaweed) Salad with Fresh Lemon Dressing
12 ingredients
"Mainland-style" Ahi (Yellowfin Tuna) Poke Recipe Clinton
7 ingredients
Emerilized Hawaiian Poke
8 ingredients
Poke (Ahi Tuna)
8 ingredients
Ahi Poke
7 ingredients
Nan Pizza
10 ingredients
Thai Chicken Flat Bread
14 ingredients
Related Products in Beverages And Beverages Preparations
Sirop de mangue
Marie Brizard
NOVA 4
La Tisanière
Détox Fruits Rouges
B NOVA 4
Nuit calme verveine
la tisanière
NOVA 4
Sirop fruit passion
Marie Brizard
NOVA 4
Infusions Tilleul Rose Jasmin Violette, 25 Sachets, Marque La Tisanière
La tisaniere
NOVA 4
Kamillentee 2 Packungen
La Tisanière
Jack In The Box, Dr Pepper, Medium, 30 Fl Oz
Jack in the Box
B
Nuit calme miel
La tisaniere
NOVA 4
Drainage et élimination
La Tisanière
NOVA 4
TGI Friday's, House Long Island Iced Tea
TGI Friday's
E
Après repas menthe
La Tisaniere
B NOVA 4
La tisane brûle graisse
la tisanière
NOVA 4