Barcode: 5708636220391
Ginger Beer Bio
by NATURFRISK
Labels
organic
eu organic
non eu agriculture
dk øko 100
eu agriculture
eu non eu agriculture
no alcohol
Categories
Available in
france, sweden
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 35.3 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 9.2 g |
| of which sugars | 8.6 g |
| Fiber | 0.1 g |
| Proteins | 0.1 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Vatten, socker*, citronsaft från konc, grapefruktjuice från konc.*, ingefära juice*, och torkad ingefära* (totalt 3%), citron - Syra, bryggjast*, chili*.* = organisk.
Related Products in Beverages And Beverages Preparations
Mountain Dew Code Red Soda 12 Fluid Ounce Aluminum Can
Mtn Dew
E NOVA 4
Brisk Lemonade Juice Drink 12 Fluid Ounce Can
Brisk
E NOVA 4
Cola
Pepsi
E NOVA 4
Tomato cocktail bloody mary mix
Mc. Ilhenny Co.
E NOVA 4
Diet Pepsi Cola 8 Fluid Ounce Aluminum Can
Pepsi
C NOVA 4
Pepsi Cola
Pepsi
E NOVA 4
Diet Mtn Dew Soda 12 Fluid Ounce Aluminum Can
Mtn Dew
C NOVA 4
Caffeine Free Diet Cola
Diet pepsi
C NOVA 4
Diet Pepsi Cola 2 Liter Plastic Bottle
Pepsi
C NOVA 4
Sierra Mist, Lemon-Lime Soda, Lemon-Lime, Lemon-Lime
Sierra mist
C NOVA 4
Diet Sierra Mist 12 Fluid Ounce Aluminum Can-Ia
Sierra Mist
C NOVA 4
Diet Pepsi Cola 12 Fluid Ounce Aluminum Can
Pepsi
C NOVA 4