Barcode: 0816695017106
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 455.0 kcal |
| Fat | 22.7 g |
| of which saturated | 2.3 g |
| Carbohydrates | 59.1 g |
| of which sugars | 22.7 g |
| Fiber | 4.5 g |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 0.6 g |
Ingredients
Oat flour, oat flakes, sunflower oil, agave syrup*, coconut palm sugar*, molasses, ground flaxseed, ginger, baking soda, salt, cinnamon.
Additives
e500
e500ii
Related Products in Snacks
Milk chocolate silky smooth solid bunny, milk chocolate
E NOVA 4
3 musketeers, muskefears fun size candy bars
E NOVA 4
Dove, promises, chocolate, milk chocolate strawberry shortcake crisp
E NOVA 4
Milk chocolate mint cookie, milk chocolate mint
E NOVA 4
Milk chocolate, peanuts, caramel, nougat baking bites, peanuts
E NOVA 4
Bar, milk chocolate peanuts caramel nougat
E NOVA 4
Peanut chocolate candy fun size ounce
Mars
E NOVA 4
Milk chocolate candy fun size ounce
Mars
E NOVA 4
Dove, promises, dark chocolate swirl
E NOVA 4
Rich chocolate creamy caramel smooth nougat, rich chocolate
E NOVA 4
Yard bar chocolate
E NOVA 4
Bunnies & chicks milk chocolate with creamy center
E NOVA 4