Barcode: 0040000505853
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 474.0 kcal |
| Fat | 22.8 g |
| of which saturated | 8.5 g |
| Carbohydrates | 62.6 g |
| of which sugars | 51.2 g |
| Fiber | 1.9 g |
| Proteins | 7.6 g |
| Salt | 0.6 g |
Ingredients
Milk chocolate (sugar, cocoa butter, chocolate, skim milk, lactose, milkfat, soy lecithin, artificial flavor), peanuts, corn syrup, sugar, palm oil, skim milk, lactose, partially hydrogenated soybean oil, salt, egg whites, artificial flavor.
Allergens
milk
peanuts
Additives
e322
e322i
Recipes with Similar Ingredients
Carob Chip Cookies
8 ingredients
Granola Bars
11 ingredients
M&M'S Christmas Story
5 ingredients
Long Beans And Noodles
10 ingredients
Yard-Long Beans With Kabocha And Coconut Milk Recipe
11 ingredients
Pork With Spicy Greenbeans
9 ingredients
Stir Fried Shrimps with beans and hot basils / Pad Krapao Koong
12 ingredients
Related Products in Snacks
Dried Sliced Apples
Great value
D NOVA 1
Apple banana maple fruit & grains, apple banana maple
A NOVA 4
Pumpkin Cake, Pumpkin
Freshness guaranteed
E NOVA 4
Fruit & grains mixed fruit vanilla, fruit & grains
A NOVA 4
Apple cinnamon fruit & grains, apple cinnamon
A NOVA 1
Pear cinnamon fruit & grains, pear cinnamon
A NOVA 1
Frosted Brown Sugar Cinnamon
Great Value, Walmart
E NOVA 4
Banana Nut Creme Cake
D NOVA 4
Pumpkin Spice Creme Cake
Walmart Bakery
E NOVA 4
Lemon creme cake
E NOVA 4
Lemon creme cake
E NOVA 4
Marble Creme Cake
E NOVA 4