Barcode: 50172474
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 266.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 65.9 g |
| of which sugars | 59.0 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 0.1 g |
| Salt | 0.1 g |
Ingredients
Sirop de glucose-fructose, gingembre, gélifiant (E440), acidifiant (E330), régulateur d'acidité (E331).
Additives
e330
e331
e440
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Fresh instant noodles
NOVA 4
Purely Plantain Chips, Nice & Spicy
Purely
C NOVA 3
Spicy Peppernomi Plant-based Pizza
One Planet Pizza
D NOVA 4
pipers crisps
D NOVA 4
Riz de konjac
CHEF KUO, Chef kuo
B NOVA 4
protein boost
crussh
A NOVA 3
Fresh instant noodles
Chef Kuo
NOVA 4
Plantain Chips Sea Salt
Purely
C NOVA 3
Tropical Ginger with Yuzu
L A Brewery
C NOVA 3
Great Berwick longhorn beef crisps
D NOVA 4
Konjac chicken noodles
NOVA 4
The 5 Veggie
Crussh
A NOVA 4