Barcode: 7610849045549
Ginger green tea
Nutri-Score
D
Processing
NOVA 3
Labels
fair trade
organic
vegetarian
eu organic
fairtrade international
vegan
ch bio 006
max havelaar
bourgeon bio
Categories
Available in
france, germany, switzerland
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 25.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | — |
| Carbohydrates | 6.2 g |
| of which sugars | 6.2 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 0.2 g |
Ingredients
Eau, sucre de canne brut (paraguay), jus de citron, thé vert, gingembre, cardamome, fenouil, gousses de vanille
Related Products in Beverages And Beverages Preparations
Loop Morning Glory
LOOP Mission
E NOVA 4
Apple juice
ALLEN'S
E
Oat Milk - Unsweetened Vanilla
Silk
B NOVA 4
Unsweetened Oat milk
Silk
B NOVA 4
Activia smoothie
Activia
C NOVA 4
Holiday Nog, Seasonal Oat and Coconut Beverage
Silk
E NOVA 4
Cocktail de pêche
Allen’s
D NOVA 4
Oikos avoine matinale
Oikos
NOVA 4
Booster shot de bien-être
LOOP Mission
NOVA 1
Mango Paradise Smoothie
Loop, LOOP Mission
NOVA 1
C+ Recover
Mission Loop
C NOVA 1
Danone
Danone
B NOVA 4