Barcode: 5000183529386
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 266.0 kcal |
| Fat | 0.2 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 65.4 g |
| of which sugars | 65.4 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 0.4 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Sucre, gingembre, sirop de glucose-fructose, eau, gélifiant (pectine), acide citrique.
Additives
e330
e440
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Lay's αλάτι
Lay's
D NOVA 4 Eco-Score B
Natura cóctel de frutos secos crudos natural
Borges
C NOVA 1
Pipas
Grefusa
E NOVA 3 Eco-Score C
Multigrain wholemeal weat sliced bread
Karamolegkos
B NOVA 3 Eco-Score A
Pain sandwich
Bimbo
NOVA 4
Cerneaux de noix
Carrefour
A NOVA 1 Eco-Score E
Granola beurre de cacahuète
Monsieur Muesli
C NOVA 1 Eco-Score A
Noisettes grillées sans sel ajouté
Carrefour
A NOVA 1 Eco-Score E
Zeas Wholemeal Dicoccum Bread
Καραμολέγκος
A NOVA 3 Eco-Score B
Moby Chocolate
Moby
E NOVA 4 Eco-Score B
Regent Sweet Corn
Regent
E NOVA 4 Eco-Score B
Cerneaux de noix
Carrefour
A NOVA 1 Eco-Score D