Barcode: 0074090511104
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 42.1 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | — |
| Carbohydrates | 10.8 g |
| of which sugars | 10.8 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Contains: Carbonated Water, High Fructose Corn Syrup, Citric Acid, Potassium Benzoate (Preservative), Artificial Flavor, Gum Acacia, Phosphoric Acid, Acesulfame Potassium, Red #40, Blue #1, And Neotame.
Additives
e129
e133
e212
e330
e338
e414
e950
e961
Related Products in Beverages And Beverages Preparations
Soda, Tamarind
Tampico
E NOVA 4
Tampico Juice
Tampico,Niagra Bottling LLC
D NOVA 4
Flavored Punch, Pineapple Coconut
Tampico
E NOVA 4
Lemonade
Oel's
E NOVA 3
Citrus punch
Tampico
E NOVA 4
Old Fashioned Lemonade With Lime, Lemon, Lime
Tampico
E NOVA 4
100% Pineapple Juice
Trader Joe's
C NOVA 1
Tropical Fruit Punch
Tampico
D NOVA 4
Citrus Punch, Orange, Tangerine, Lemon
Tampico
E NOVA 4
Limonada, Lemon-Lime
Tampico
E NOVA 4
Drink, Apple Punch
Tampico
D NOVA 4
100% Freshly Squeezed Orange Juice
Marks & Spencer
C NOVA 1