Barcode: 4056489846499
Grapefruit Flavour
by Freeway
Nutri-Score
D
Processing
NOVA 4
Labels
vegetarian
vegan
nutriscore
nutriscore grade d
v label international
v label international vegan
Available in
germany
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 36.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 8.6 g |
| of which sugars | 8.6 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Wasser, Zucker, 4% Grapefruitsaft aus Grapefruitsaftkonzentrat, Kohlensäure, Säuerungsmittel: Citronensäure; konzentrierter Citrusextrakt, natürliches Aroma, Antioxidationsmittel: Ascorbinsäure; Stabilisatoren: Johannisbrotkernmehl, Pektine
Additives
e290
e300
e330
e440
Related Products in Beverages And Beverages Preparations
Mela
Il Viaggiator Goloso
C NOVA 1
Capsule decaffeinato
Carraro,Nescafé
Limoncello
NOVA 4
ACQUA SAN BENEDETTO FRIZZANTE ML
San Benedetto
A
Latte Fermentato
Il Viaggiator Goloso, Unes
E NOVA 4
Pistacchino
Carraro
E NOVA 4
Prosecco
Martini, Bacardi
NOVA 4
Succo di mela e fiori sambuco biologico
Il Viaggiator Goloso
C NOVA 1
Lipton ice tea limone
Lipton
D NOVA 4
Acqua Frizzante
San Benedetto
A NOVA 4
Pocket coffee espresso to go
Ferrero
NOVA 4
Mela e Carota - MioBio
Brezzo
C NOVA 1