Barcode: 80005629
Lipton ice tea limone
by Lipton
Nutri-Score
D
Processing
NOVA 4
Labels
no gluten
no preservatives
no colorings
Available in
france
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 13.3 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 3.0 g |
| of which sugars | 3.0 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Acqua, zucchero, fruttosio, acidificanti: acido malico, acido citrico, estratto di tè nero (0,12%), succo di limone da concentrato (0,1%), correttore di acidità: citrato trisodico, aromi, antiossidante: acido ascorbico, edulcoranti: Glicosidi steviolici da Stevia (E 960a).
Additives
e296
e300
e330
e331
e331iii
e960a
Related Products in Beverages And Beverages Preparations
Mangosteen wit mixed juice
ชูส,Chooze
E
COCONUT WATER
UFC Refresh
B NOVA 1
น้ำเต้าหู้กลิ่นเมลอน
ชินโป, shinpo
B NOVA 4
Coconut Water 1L
UFC Refresh
B NOVA 1
Boisson aux graines de basilic arôme grenade
Psp
E NOVA 4
Drinking Water - Butterbear Collab
7-Eleven
B NOVA 1
ไมโล สูตรรถโรงเรียน
Milo
E
เนสกาแฟ โกลด์ เครมมา คราฟท์ ลาเต้
เนสท์เล่,Nestle
C NOVA 4
นมถั่วเหลืองสูตรไม่หวาน ตราชินโป
ชินโป,Shinpo
B
Ovaltine
Ovaltine
E NOVA 4
Nescafe โรบัสต้า Black Roast
Nestcafe,เนสกาแฟ
NOVA 4
Ovomaltine
Ovaltine
NOVA 4