Barcode: 00034951
Grapefruit segments in fruit juice
by Sainsburys
Nutri-Score
A
Processing
NOVA 1
Categories
Available in
united kingdom
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 32.0 kcal |
| Fat | 0.5 g |
| of which saturated | 0.1 g |
| Carbohydrates | 7.3 g |
| of which sugars | 7.3 g |
| Fiber | 0.5 g |
| Proteins | 0.6 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Grapefruit, Grapefruit Juice from Concentrate.
Recipes with Similar Ingredients
Christmas All Through The House Potpourri
6 ingredients
Grapefruit Peel Candied
3 ingredients
Three Fruit Marmalade
2 ingredients
Bay Breeze
4 ingredients
Orange Salad
5 ingredients
Cranberry Salad
3 ingredients
Florida Ambrosia
5 ingredients
Fruit Salad
11 ingredients
Champagne Punch
4 ingredients
Mock Pink Champagne
6 ingredients
Ambrosia
7 ingredients
Secret Beef Stew(Serves 6)
13 ingredients
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Falafel
Vivera
A NOVA 4
Krosse Schnitzel nach Hähnchenart
Vivera
B NOVA 4
Crispy snitzel
Vivera
B NOVA 4
Morceaux wok végétaliens
Vivera
B NOVA 4
Veggie Burgers
Vivera
A NOVA 4
Vegetarische spinazie & kaas filet
Vivera
D NOVA 4
Escalope croustillante - végétalien
Vivera
B NOVA 4
Cosciotti vegetali
vivera
A NOVA 4
Filet aux épinards et au fromage
Vivera
D NOVA 4
Veggie Fish Goujons
Vivera
D NOVA 4
Plantaardige Kroket Burger
Vivera
C NOVA 4
Tofu
Vivera
NOVA 3