Barcode: 0851492008582
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 21.0 kcal |
| Fat | 1.1 g |
| of which saturated | 0.4 g |
| Carbohydrates | 1.3 g |
| of which sugars | 0.4 g |
| Fiber | 0.4 g |
| Proteins | 1.7 g |
| Salt | 0.3 g |
Ingredients
Beef broth* [water, grass-fed beef bones*, onion*, carrot*, wheat-free tamari* (water, soybeans*, salt), celery*, parsley*, ginger*, chickpea miso* (koji*, whole chickpeas*, sun-dried sea salt, water, koji spores), coconut vinegar*, mushroom medley* (oyster*, shiitake*, maitake*, baby portobello*, porcini*), lemongrass*, garlic*, kombu*, turmeric*, black peppercorn*, lime leaves*]
Allergens
celery
molluscs
soybeans
Related Products in Canned Foods
Organic Vegetarian Chili
Trader Joe's
A NOVA 3
corned beef & hot peppers
C NOVA 3
Chicken Noodle Condensed Soup
Harvest Blends
C NOVA 4
Ramen noodle in tonkotsu taste soup
C NOVA 4
Hereford, corned beef
Hereford
E NOVA 3
Silverado Select Beef Chili with Beans
Stagg
C NOVA 4
Luncheon Meat Pork & Chicken
Celebrity
E NOVA 4
Gourmet Beef Flavored Broth
Tabatchnick Fine Foods Inc.
C NOVA 4
Classic wholesome chicken broth
Tabatchnick Fine Foods Inc.
C NOVA 4
Tomato Condensed Soup
Harvest Blends
C NOVA 4
Galician Brand Soup With Rind-On-Bacon, Ground Smoked Pork, And Chorizo
El Ebro
C NOVA 3
Cream Of Chicken Condensed Soup, Cream Of Chicken
Clover valley
C NOVA 4