Barcode: 0071615905059
Hereford, corned beef
by Hereford
Nutri-Score
E
Processing
NOVA 3
Categories
Available in
united states
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 214.0 kcal |
| Fat | 14.3 g |
| of which saturated | 7.1 g |
| Carbohydrates | 0.0 g |
| of which sugars | — |
| Fiber | — |
| Proteins | 23.2 g |
| Salt | 2.5 g |
Ingredients
Cooked beef, beef, salt, sugar, sodium nitrite.
Additives
e250
Recipes with Similar Ingredients
Related Products in Canned Foods
Thon Sauce à la Mayonnaise
Belle France
C NOVA 4
Zakia ravioli halal volaille 800g
Zakia
C NOVA 4
Chicken Stock
Good & Gather
A NOVA 4
Zakia ravioli halal boeuf 800g
Zakia
C NOVA 4 Eco-Score C
Linseneintopf
DmBio, dmBio (DM)
A NOVA 3
Chili sin Carne
dmBio
A NOVA 4
Reduced Sodium Chicken Broth
Great Value
B NOVA 4
Gulasch-Suppe
Aldi,Aldi Süd,Speise Zeit,la finesse
C NOVA 4
Jazzy Jambalaya with chicken, sausage & ham
Campbell's Chunky
C NOVA 4
Cassoulet ECO+
Eco +, Scamark (Filiale E. Leclerc)
B NOVA 4 Eco-Score A
Organic Chicken Stock
Kirkland Signature
B NOVA 4
MAYONNAISE CHICKEN
pams, Pam’s
A NOVA 4