Barcode: 0658010124591
Grass Fed Collagen Peptides
Labels
certified b corporation
Categories
Available in
france, united states
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 1,750.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 0.0 g |
| of which sugars | 0.0 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 450.0 g |
| Salt | 6.3 g |
Ingredients
Collagen Peptides (from Bovine Hide), Bacillus coagulans SNZ 1969™ (250 Million CFU)**
Related Products in Dietary Supplements
AQUAPOP
NOVA 4
Poudre de racine Ashwaganda
AMOSEEDS
Proteine de chanvre
chanvr'eel
NOVA 1
Protéine whey
Protéalpes
NOVA 4
Paillettes de spiruline
Les Spiruvores
NOVA 1
Altitude whey protéine vanille
protealpes
NOVA 4
Comprimés de spiruline
Les Spiruvores
NOVA 1
Whey protealpes vanille
Protéalpes,Protealpes
NOVA 4
Comprimés de spiruline
Les Spiruvores
NOVA 1
Téguments de Psyllium blond 99%
Amoseeds
NOVA 4
Altitude whey proteine
Protealpes
NOVA 4
Paillettes de spiruline
Les Spiruvores
NOVA 1