Barcode: 3770020165047
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 2.8 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 0.3 g |
| of which sugars | 0.0 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 0.3 g |
Ingredients
Comple a base de minéraux (électrolytes), de vitamines et d'oligo-éléments, avec édulcorants Restez hydratés avec AQUAPOP INGRÉDIENTS (1 DOSE : 2 COMPRIMÉS) ACIDIFIANT: ACIDE CITRIQUE; BICARBONATE DE SODIUM (SODIUM 500 MG); ÉDULCORANT SORBITOL; CHLORURE DE POTASSIUM (POTASSIUM 300 MG 15% AR, CHLORURE 272 MG 34% AR); OXYDE DE MAGNESIUM MARIN (MAGNESIUM 290 MG, 77,33% AR); ARÔME NATUREL DE CITRON; VITAMINE C 80 MG (100% AR); ANTI AGGLOMÉRANT: POLYETHYLENE GLYCOL; CITRATE DE ZINC (ZINC 3 MG, 30% AR); ÉDULCORANT: SUCRALOSE; VITAMINE B6 1,4 MG (100% AR); VITAMINE B2 0,84 MG (60% AR); SÉLÉNITE DE SODIUM (SELENIUM 0,017 MG 30,36% AR)
Additives
e1521
e330
e420
e500
e500ii
e955
Related Products in Dietary Supplements
Raw Superfood Bio Baobab, Pulver
Terrasana
Ultimate Protein Blend
Vitals
NOVA 4
Spiruline Cure De 1 Mois - 180 Comprimés - Marcus Rohrer
Marcus Rohrer
Protifar
Nutricia
NOVA 4
Collageen
Vital Proteins
NOVA 1
Levertraan
NOVA 1
Whey Protein
Bodylab24
NOVA 4
Nutrini peptisorb
Nutricia
NOVA 4
Danone Nutridrink
Danone
NOVA 4
25g protein
Hi-Pro
NOVA 4
Spirulina
Marcus Rohrer
Hipro shots banaan
Danone
A NOVA 4