Barcode: 0094922351722
Grass-fed whey protein
Processing
NOVA 4
Available in
united states
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 400.0 kcal |
| Fat | 5.0 g |
| of which saturated | 3.3 g |
| Carbohydrates | 13.3 g |
| of which sugars | 6.7 g |
| Fiber | 6.7 g |
| Proteins | 70.0 g |
| Salt | 0.4 g |
Ingredients
Whey protein concentrate, cocoa, natural flavors, stevia leaf extract, sunflower lecithin.
Additives
e322
e322i
e960
Related Products
6 Oeufs Vaudois d'élevage au sol
A NOVA 1
Coop - 500G
coop
A NOVA 1
Fait maison Baguette au pavot et au sésame
coop
NOVA 4
Spiralen | Spirettes | Spirali
Coop Prix Garantie
A NOVA 1
Galettes de riz
Coop,Qualité & Prix
D NOVA 4
Cornettes
Coop
A NOVA 1
Toast dunkel
Coop, Coop Prix Garantie
C NOVA 4
Linguine
Coop
A NOVA 1
Glace arôme vanille
Coop prix garantie
D NOVA 4
Salade de carottes
Betty Bossi (COOP)
C NOVA 3