Barcode: 0023545101698
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 159.0 kcal |
| Fat | 5.3 g |
| of which saturated | 0.8 g |
| Carbohydrates | 24.2 g |
| of which sugars | 9.9 g |
| Fiber | 2.3 g |
| Proteins | 3.0 g |
| Salt | 0.6 g |
Ingredients
Corn, Sugar, Soybean Oil, Milk Powder, Salt, Monosodium Glutamate (Flavor Enhancer), Potassium Sorbate (Preservative)
Allergens
milk
soybeans
Additives
e202
e621
Related Products in Frozen Foods
Soupe Tofu Miso Instantanée KIKKOMAN 30G Japon
Kikkoman
E NOVA 4
Dumplings med grönsaker
C NOVA 4
Fantasy
KLIM
E NOVA 4
Kylling Gyoza
Mandarinen,Smart Choice
C NOVA 4
Gyozas aux légumes
Vici
C NOVA 4
Dumplings med Grönsaker
Orkla
C NOVA 4
Mini natto
かじのや,納豆職人
A NOVA 4
Soupe Miso
Marukome
NOVA 4
Nouilles aux œufs
Kee Zen
A NOVA 3
Dumplings de salmón
Viči
C NOVA 4
Tosa ponzu - Sauce de soja citronnée yuzu
KUNITORAYA
NOVA 4
Jus
ABC
B NOVA 3