Barcode: 0016229906191
Green curry paste
by AROY-D
Nutri-Score
D
Processing
NOVA 3
Available in
france, spain, united states
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 101.0 kcal |
| Fat | 2.9 g |
| of which saturated | 0.8 g |
| Carbohydrates | 14.0 g |
| of which sugars | 8.3 g |
| Fiber | 3.0 g |
| Proteins | 3.2 g |
| Salt | 13.6 g |
Ingredients
Green chillies 30%, Shallot, Lemongrass, Salt, Garlic, Galangal, Kaffir lime peel, Cumin powder, Coriander seeds, Turmeric
Related Products in Condiments
Cacciatore sauce
C NOVA 3
Bar B Q Sauce
The Rib House
E NOVA 4
Fresh hot pepper, garlic & turmeric sauce
D NOVA 3
Mushroom sauce
B NOVA 3
Jessica's Fire Sauce
The Rib House
E NOVA 4
Homestyle pretzel rub for pork, chicken & fish, homestyle
E NOVA 4
No 10 scotch bonnet pepper sauce
C NOVA 3
Medium salsa
A NOVA 4
Vodka Sauce
Avicolli's
C NOVA 3
No5 indian mild spicy mint, coconut & cilantro sauce, mild spicy mint, coconut & cilantro
A NOVA 3
Pineapple & mango hot pepper sauce, pineapple & mango
C NOVA 3
Hellfire Green Gourmet
Hellfire
A NOVA 3