Barcode: 8853662023014
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 189.0 kcal |
| Fat | 17.0 g |
| of which saturated | 3.8 g |
| Carbohydrates | 1.1 g |
| of which sugars | 0.5 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 3.8 g |
| Salt | 11.9 g |
Ingredients
Chili 33%, Zitronengras, _Sojabohnenöl_, Knoblauch, Galgant, Salz, Schalotte, Koriander, Zucker, Muskat
Allergens
soybeans
Related Products in Condiments
Liquid Seasoning Hot
Maggi
E NOVA 4
Сос за спагети с босилек
Cirio, Cirio 1856, Conserve Italia
A NOVA 3 Eco-Score A
Mayonesa original PRIMA
PRIMA
E NOVA 4 Eco-Score D
Haus-Dressing
Coop - Betty Bossi
D NOVA 4 Eco-Score D
Pesto alla Genovese
PRIMO GUSTO
E Eco-Score D
Sweet & Smoky Barbecue Sauce
Ray's
D NOVA 4 Eco-Score B
Tomatoe stir in
Tesco
A NOVA 3
Sauce tomate au basilic
A NOVA 4 Eco-Score B
Mayonnaise Miracle Whip à l'huile d'olive
Kraft
D NOVA 4 Eco-Score D
Mostaza "Savora" 500 g
Savora
E NOVA 4 Eco-Score B
Kraft cheesey pasta dinners-dry
D NOVA 4
Vinagre de sidra
NOVA 2 Eco-Score A