Barcode: 9317444004435
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 235.0 kcal |
| Fat | 11.6 g |
| of which saturated | 2.6 g |
| Carbohydrates | 21.7 g |
| of which sugars | 2.7 g |
| Fiber | 4.6 g |
| Proteins | 8.7 g |
| Salt | — |
Ingredients
Garden Peas, Chickpea, Besan Flour, Zucchini, Spinach, Onion, Rice Crumb, Maize Flour, Dextrose, Salt, Mineral Salts (450, 500), Vegetable Seasoning, Garlic, Pepper, Chilli, Canola Oil
Additives
e450
e500
Related Products
Shortcrust Pastry
Chef Select
D NOVA 4
Die Feine Johannisbeeren - Maribel - 300 G
Maribel
D NOVA 4
Paniertes Gemüse
Freshona
C NOVA 4
Schaakstukken
Hema
E NOVA 4
Chicken Red Curry
Vitasia
NOVA 4
Macaroni au jambon et fromage
Italiamo
C NOVA 4
Sandwich Sauce
Mcennedy
D NOVA 4
Chicken Coconut Lemon
Vitasia
NOVA 4
Biscuit Céréalier 300g
Hema
E NOVA 4
Haltbare Milch
Alpengut, Lidl, NÖM
C NOVA 1