Barcode: 4099100328035
Green Lentils
Nutri-Score
A
Processing
NOVA 1
Labels
no gluten
Categories
Available in
united states
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 343.0 kcal |
| Fat | 1.1 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 62.9 g |
| of which sugars | 2.9 g |
| Fiber | 11.4 g |
| Proteins | 25.7 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
GREEN LENTILS.
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Herkkupähkinäsekoitus
Salliselta
C NOVA 1
Kuorittu maapähkinä
Salliselta
A
Pähkinämix
Salliselta
D NOVA 4
Pope-viipaleet
Porin Leipä
C NOVA 4
Tumma soijarouhe
Salliselta
B NOVA 4
Spaanse paella
Knorr
D NOVA 3
Pepperoni
Dennis
D NOVA 4
Napolilainen pizzataikina
Dennis
C NOVA 3
Kurpitsansiemen
Salliselta
NOVA 1
free from Tumma Siemenlimppu
Vaasan Moilas
C NOVA 4
Nut mix
Salliselta
D NOVA 4
Fine Gourmet Dried Mushrooms
Earthy Delights
A NOVA 1