Barcode: 3760279360126
Green Love Protect
Nutri-Score
E
Processing
NOVA 1
Labels
organic
eu organic
no preservatives
non eu agriculture
eu agriculture
eu non eu agriculture
no added sugar
Categories
Available in
france
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 47.0 kcal |
| Fat | 0.2 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 11.9 g |
| of which sugars | 8.4 g |
| Fiber | 2.0 g |
| Proteins | 0.8 g |
| Salt | 12.4 g |
Ingredients
ananas* (50,00%), pomme* (29,75%), céleri (10,00%), chou (8,25%), menthe* *Ingrédients issus de l'agriculture biologique. Peut contenir des traces éventuelles d'amande, céleri etsola
Related Products in Beverages
DBK Energy Drink 250 ml
DBK
E NOVA 4
Gingembre Citron
Authentic
C
Thé Vert Menthe
Authentic
C NOVA 3
Loire Cola
Loire Soda
E NOVA 4
Boisson Naturelle Au Thé Vert & à La Menthe Bio - Origin
Origin
C NOVA 3
Hibiscus
Authentic
D NOVA 3
maté
sol a sol
B
Maté toasté
Sol À Sol
B
Spit ball
Spit Ball
D
Infusion hibiscus
Authentic
D
Spiruline
Spiriliform
Origin Hibiscus
Origin
D NOVA 3