Barcode: 3700146201381
Green Morning
by JusteBio
Nutri-Score
C
Processing
NOVA 4
Labels
organic
Categories
Available in
france
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 347.0 kcal |
| Fat | 2.5 g |
| of which saturated | 0.8 g |
| Carbohydrates | 61.0 g |
| of which sugars | 5.0 g |
| Fiber | 16.0 g |
| Proteins | 12.0 g |
| Salt | 1.5 g |
Ingredients
Farine de blé complet* 70%, son de blé* 25%, sirop de glucose*, sel. * Produit issu de l'agriculture biologique. Allergènes signalés en gras. Peut contenir des traces d'arachide, fruits à coque, graine de sésame, soja et lait. S Conseils d'utilisation : A déguster tel quel, arrosé de lait ou avec un yaourt. - N° de lot -
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Chopped Collard Greens
Giant
A NOVA 1
Steakhouse green beans
A NOVA 4
Chopped Leaf Kale
Giant
A NOVA 1
Texas Toast Enriched Bread
Ahold
C NOVA 4
Herbed spring medley
B NOVA 4
Organic Dried Cranberries
Ahold
D NOVA 3
White corn, red peppers & edamame in a coconut miso sauce
A NOVA 4
Mandarin Oranges Asian Style Sauce
Ahold
D NOVA 4
Spinach Ravioli
Giant
C NOVA 4
Chopped Turnip Greens
Giant
A
Organic cut leaf spinach
A NOVA 1
Chopped mustard greens
Ahold
A