Barcode: 0607959100241
Green Olive Spread
Nutri-Score
D
Processing
NOVA 3
Labels
no gmos
non gmo project
Categories
Available in
united states, world
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 167.0 kcal |
| Fat | 13.3 g |
| of which saturated | 1.3 g |
| Carbohydrates | 13.3 g |
| of which sugars | 13.3 g |
| Fiber | 6.7 g |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 2.5 g |
Ingredients
Green olives, extra virgin olive oil, coriander, lemon juice, basil, garlic.
Related Products in Salted Snacks
Sun dried tomato spread
D NOVA 3
Pickled Lemon Spread
Kad Bnei Darom
D NOVA 3
Jalapeno Nacho Slices
Chihua's Star
E NOVA 3
Cracked sury olive
E NOVA 3
Green Olives Rings
Bnei Darom
E NOVA 3
Pickle Vegetable Blended In Mustard
Algo Del Tejar S.A.
NOVA 4
Pickled Hot Peppers
Bnei-Darom
D NOVA 3
Cucumbers in brine
Kad Bnei Darom
D NOVA 3
Jicama tortilla
A
Jalapeno Pickled
Chihua's Star
D NOVA 3
Chiles jalapenos en escabeche
Carey
C NOVA 4
Cucumbers in brine
Buei Darom
A NOVA 3