Barcode: 8436024290028
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 148.0 kcal |
| Fat | 15.0 g |
| of which saturated | 2.0 g |
| Carbohydrates | 0.0 g |
| of which sugars | 0.0 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 0.9 g |
| Salt | 3.8 g |
Ingredients
water, pitted green olives, salt, _flavour enhancer: E621_, acidity regulators: E330, E270, antioxidant: E300
Allergens
Flavour enhancer: E621
Additives
e270
e300
e330
e621
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Dried Cranberries
Southern grove
D NOVA 3
Mushrooms Pieces & Stems
Happy Harvest
A NOVA 3
Simply Nature Organic Soymilk Original
Simply Nature
B NOVA 4
Almond unsweetened original
Friendly Farms
B NOVA 4
White pita
Aldi
C NOVA 4
Mushroom Pieces & Stems
Happy Harvest
B NOVA 3
PEANUT BUTTER SPREAD
Peanut Delight
E NOVA 3
Kalamata Pitted Plives
Specially Selected,Aldi
C NOVA 3
Mushrooms
Happy Harvest
A NOVA 3
Premium Raisin & Nut Muesli
B NOVA 1
Unsweetened Vanilla Almondmilk
Friendly Farms,Aldi
B NOVA 4
White rice
Simply nature
NOVA 1