Barcode: 0041695071333
Green Pepper Jelly
by Braswell's
Nutri-Score
D
Processing
NOVA 4
Categories
Available in
united states
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 316.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 73.7 g |
| of which sugars | 73.7 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
PURE CANE SUGAR, GREEN BELL PEPPERS, APPLE CIDER VINEGAR, PECTIN, CITRIC ACID, MINCED ONION, CAPSICUM AND GREEN FOOD COLOR (WATER, FD & C YELLOW NO. 5, FD & C BLUE NO. 1, CITRIC ACID, SODIUM BENZOATE).
Additives
e211
e330
e440
Related Products in Undefined
Diet Green Tea With Ginseng & Honey
Turkey Hill Dairy Inc.
A NOVA 4
Green Tea With Ginseng And Honey
Turkey Hill Dairy Inc.
A NOVA 4
Green Tea With Ginseng And Honey
Turkey Hill Dairy Inc.
A NOVA 4
Lemonade
Turkey Hill Dairy Inc.
B NOVA 4
Green Tea With Ginseng And Honey
Turkey Hill, Turkey Hill Dairy Inc.
C NOVA 4
Sweet Tea
Turkey Hill
B NOVA 4
Peach Tea
Turkey Hill Dairy Inc.
B NOVA 4
Lemonade
Turkey Hill Dairy Inc.
B NOVA 4
Diet Iced Tea
Turkey Hill Dairy Inc.
A NOVA 4
Orange Tea
Turkey Hill Dairy Inc.
B NOVA 4
Diet Green Tea
Turkey Hill Dairy Inc.
A NOVA 4
Lemonade
Turkey Hill, Turkey Hill Dairy Inc.
C NOVA 4